TYTUL_ETYKIETY

ETYKIETA PILS

BELGIAN_ALE

SREBRNY MEDAL

SREBRNY_MEDAL

SWEET PORTER

SWEET_PORTER

MEDAL

MEDAL_SWET

ETYKIETA PILS

ETYKIETY_PILS

ETYKIETA PSZENICA

ETYKIETY_PSZENICA

ETYKIETA AMERICAN PALE ALE

AMERICAN_PALE_ALE

ETYKIETA STOUT

ETYKIETY_STOUT

ETYKIETA WITBIER

AMERICAN_WHEAT

ETYKIETA AMERICAN WHEAT

ETYKIETY_WITBIER

ETYKIETA AMERICAN INDIA PALE ALE

AMERICAN_INDIA_PALE_ALE

GREY AMERICAN PALE ALE

GREY_AMERICAN_PALE_ALE

ETYKIETA AMERICAN INDIA PALE ALE

ENGLISZ_PALE_ALE

GREY AMERICAN PALE ALE

ETYKIETA_ALTBER

ETYKIETA AMERICAN INDIA PALE ALE

EYKIETA_CIEMNEPRZENICZNE

GREY AMERICAN PALE ALE

ETYKIETA_ORENGEPOTER

MANGO WHEAT

MANGO_WHEAT

ETYKIETA AMERICAN INDIA PALE ALE

BARLEY_WINE

PRODUKCJA PIWA

Proces produkcji piwa w naszym browarze odbywa się w następujących etapach

Do produkcji piwa wykorzystujemy wodę z lokalnego ujęcia, którą poddajemy odpowiedniemu uzdatnianiu, aby wyeliminować nadmierną ilość substancji nadających twardość wody. Słód, chmiel i drożdże kupujemy u renomowanych dostawców, którzy gwarantują jakość i potwierdzają to stosownymi badaniami. Przy dostawie sprawdzamy organoleptycznie surowce i przekazujemy je do magazynów. Słód odpoczywa na paletach, chmiel i drożdże przechowujemy w hermetycznych pojemnikach w lodówce w temperaturze 0°C.

surowice

Słód jest skiełkowanym zbożem, którego stan jest najbardziej odpowiedni do wyekstrahowania cukrów i enzymów, niezbędnych do fermentacji brzeczki. Śrutujemy na miejscu w celu uzyskania granulacji właściwej dla poszczególnych gatunków piwa. Następnie, w workach, przenosimy słód do warzelni.

śrutowanie słodu

Słód trafia do kadzi zaciernej, w której uprzednio podgrzano wodę. W podwyższonej temperaturze, w słodzie uwalniane są cukry i enzymy. Proces ten jest ściśle kontrolowany pod kątem parametrów ciepła i czasu. Następnie całość trafia do kadzi filtracyjnej, gdzie oddzielamy powstałą brzeczkę od słodu, słodu niemal w całości pozbawionego swoich drogocennych składników, które przeszły do brzeczki. Pozostały słód, w tym momencie nazywamy młótem, wyciągamy go z kadzi i przekazujemy do utylizacji lub wykorzystania do celów rolniczych. Brzeczkę przepompowujemy do kadzi zaciernej, gdzie po podgrzaniu do temperatury 100°C dodajemy chmiel. Jest to ważny proces, ponieważ możemy w wysokiej temperaturze usunąć wszelkie drobnoustroje oraz niepożądane substancje wnoszące obce aromaty, smaki.

warzenie beczki

Po zakończonym warzeniu brzeczka jest przepompowywana do wymiennika ciepła, który obniża temperaturę płynu. Wychłodzona brzeczka trafia do tanka fermentacyjno-leżakowego, gdzie zadawane są drożdże.

chłodzenie beczki

Dzięki dodanym drożdżom, w ściśle kontrolowanej temperaturze, z cukrów zawartych w brzeczce powstaje alkohol i dwutlenek węgla. W czasie fermentacji dwa razy dziennie sprawdzamy poziom cukrów w brzeczce, aby rozpoznać moment zakończenia fermentacji. Jest to ważna kwestia, by odpowiednio wcześnie zatrzymać odpowiednią ilość CO2 w tanku oraz rozpocząć, w odpowiednej chwili, chłodzenie piwa.

fermantacja piwa

Leżakowanie piwa to niezbędny czas, w którym dochodzi do właściwego wydobycia smaków, aromatów i ujawnienia się prawdziwego bukietu organoleptycznego piwa. Czas leżakowania jest różny i zależy od gatunku piwa. Najkrócej leżakują piwa pszeniczne: kilka – kilkanaście dni. Ale piwa mocne i ciemne mogą leżakować od kilku do kilkunastu miesięcy dzięki czemu klarują się i nabierają właściwości zgodnych do swego stylu.

śrutowanie słodu

Podłączenie i sprzedaż gotowego piwa.
Po zakończeniu leżakowania, zgodnie z decyzją głównego piwowara, następuje odstrzał nadmiaru drożdży i chmielin z tanka. Po tym procesie, instalacja wyszynkowa podłączana jest do tanku i piwo trafia bezpośrednio do kolumny rozlewczej w barze oraz do ściany piwnej.

fermantacja piwa